Nasza Młodzież

Grupa naszej Młodzieży grającej na gitarach i śpiewającej poszła na całość. Oprócz obecności na wspólnych stałych spotkaniach, Mszach Św. Szkolnych, utworzyły się nowe grupy z tej dużej grupy śpiewająco-grającej na gitarach. W tej chwili najbardziej chyba obiecującą grupą jest Zespół: Patryk Pawełek, Mateusz Staniczek- gitary i Łukasz Honiok-perkusja, Patryk przygotowuje własną aranżację muzyczną dla Zespołu, solo śpiewa Jego Siostra Agata Pawełek.

Dzisiaj - 25 grudnia 2007 roku - mogliśmy podczas Nabożeństwa Kolędowego o godz. 15.00 posłuchać ich pierwszego występu w naszym kościele. Wykonali 3 kolędy, choć mają już przygotowane 5. Do końca stycznia obiecali iż teraz i podczas ferii zimowych popracują i wydamy płytę z kolędami wykonanymi przez naszą uzdolnioną Młodzież.

Trzeba też zaznaczyć, iż wykonawcy rozpoczęli edukację muzyczną pod czujnym okiem Pana Józefa Buchwalda na przełomie roku 2002/2003, edukację którą rozpoczynali praktycznie od zera (nie znali nut, chwytów). I chwała im za zapał oraz za to co zrobili dotychczas dla Parafii.

Oprócz piosenek kościelnych, jak to Młodzież, ciągnie ich też do muzyki trochę
głośniejszej. Szef Grupy - Patryk Pawełek preferuje, uwielbia i gra, nagrywa
własne utwory muzyki hip-hopowej. Grał wiele koncertów hip-hopowych, największy
w Lublińcu, ze swoim składem Strefazerorap. To też coś znaczy, zresztą zdjęcie z
ich występu było zamieszczone w Dzienniku Zachodnim, dodatek lubliniecki. Patryk
Pawełek na pierwszym planie i drugi członek jego składu. Super. Dziękuję Ci
Patryku za to co już zrobiłeś.

ks. Proboszcz Jan Matla
Koszęcin