Orszak Trzech Króli 2017

Tak, jak w ubiegłym roku, tak i teraz pragniemy wszystkich Was zaprosić do uczestnictwa w Orszaku Trzech Króli w dniu 06 stycznia 2017.

I tym razem trzy Orszaki wyruszą z trzech miejsc naszej Parafii:

  • Król Kacper ze swoim orszakiem wyruszy z ul. Piaskowej [w miejscu, gdzie styka się z ul.Krokusową]
  • Król Melchior ze swoją świtą wyruszy z ul. Dworcowej [przy Pizzerii]
  • Król Baltazar ze swoimi ludźmi wyruszy z ul. Leśnej [przy Cegielni]

Wszystkie trzy grupy rozpoczną swoją wędrówkę o 14.40, tak, żeby mniej więcej około 15.00 spotkać się przy kościele i razem wejść na wspólne kolędowanie. Wspólny śpiew potrwa do około 15.45, a potem przed bramą cmentarną zapraszamy chętnych na gorącą herbatę.

Tych, którzy nie będą mogli z różnych powodów uczestniczyć w Orszaku, zapraszamy na 15.00 do kościoła.

 

Pewne kwestie:

  1. W zeszłym roku stawialiśmy na oryginalne przebrania uczestników Orszaku i wspaniale to wyszło. W tym roku proponujemy ubrać się na kolorowo. Pamiętając, że czarny i biały to też kolory, to jednak proponujemy kolory czerwony, żółty i niebieski. Ale reszta należy do Was. Jeżeli ktoś ma ochotę się przebrać, nie bronimy.
  2. Korony. W zeszłym roku udało nam się nazbierać ich trochę więcej, ale i tak sporo dzieci przyniosły na Roraty. Te, które poskładamy, zostaną podzielone na te trzy grupy, aczkolwiek do pewności warto zrobić jeszcze dodatkowe.
  3. W imieniu prowadzących śpiew podczas Orszaku, bardzo prosimy o włączanie się do kolędowania po drodze.

 

Intencja modlitewna:

  • Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i wszystkim, którzy w zeszłym roku maszerowali w Orszaku za włączenie się w modlitwę w intencji Miłosza Płaczka i jego rodziny. Wygląda na to, że Górze spodobało się nasze modlenie i Pan zachował Miłosza w zdrowiu. Nie zapominamy o nim.
  • W tym roku chcemy otoczyć modlitwą Liliankę Sojka z Rusinowic. Urodziła się w 2016 roku, czyli to jeszcze naprawdę maleństwo. Jej zdrowiu zagraża i choroba, i kolejne zabiegi, które mają jej pomóc. Ofiarujemy ten nasz Orszak w tej właśnie intencji: o zdrowie dla Lilki i o siły i nadzieję dla jej Rodziców.

Już teraz wszystkim dziękuję za uczestnictwo i duchowe wsparcie naszej akcji.