Trzech Króli 2016

Przybieżeli...

Ostatnie informacje o Orszaku Trzech Króli.

Spotykamy się w wyznaczonych Królestwach już od 14.15. Orszak rozpoczyna się o 14.30. Jeżeli ktoś się spóźni, będzie miał Bieg Trzech Króli [czego na razie nie planujemy].

Raz jeszcze przypomnienie: 

Król Kacper i jego Świta wyrusza z Piasku [styk ul. Piaskowej z ul. Krokusową]

Król Melchior i jego Świta wyrusza ul. Dworcowej [Pizzernia Magyarna, każdy wie gdzie]

Król Baltazara i jego Świta wyrusza znad Stawu [skrzyżowanie ul. Leśnej z ul. Cegielnianą]

Na czele idzie Monarcha, za nim jego Orszak. Każdy ma prawo do noszenia korony, ale Król jest tylko jeden [na Orszak].

Zanim Orszak wyruszy Organizatorzy rozdzielą korony [gdyby ktoś nie miał] i rozdadzą teksty kolęd [gdyby ktoś nie umiał]. Liczba tych orszakowych gadżetów jest ograniczona, więc liczymy na Wasze własne zaopatrzenie. Obowiązują stroje radosne, ale nie głupkowate. Wiadomo, celem jest spotkanie ze Zbawicielem, a nie wybory najdziwniejszej kreacji.

Na rozpoczęcie Orszaku zostanie odczytane krótkie słowo [ale nie Proboszcza, tylko proroka Izajasza]. W czasie drogi będziemy śpiewać kolędy, które poprowadzą wyznaczeni Kantorzy. Efekt będzie dopiero wtedy, kiedy wszyscy się włączą.

Wszystkie trzy Orszaki spotykają się przed kościołem i potem wspólnie wchodzą do świątyni. Wypadałoby, żeby Królowie weszli pierwsi. Po złożeniu przez nich darów, wspólnie będziemy kolędować.

Na zakończenie [gdzieś koło 15.30] zapraszamy na gorącą herbatę przed wejściem do sklepu Laura.

Potraktujcie ten Orszak jako trochę inną formę modlitwy, bo warto swój udział ofiarować Panu Jezusowi w konkretnej prośbie. Jak było zapowiedziane, ogólna intencja jest za chore Dzieci i ich Rodziców, ale każdy może dołożyć swoją modlitwę.

Przy przeprawie Orszaku Króla Baltazara przez Pustynię [czyli ul. Sobieskiego] będą pomagać Strażacy. Będą również w najdziwniejszych miejscach, żeby nam pomagać. Musimy jednak sami zadbać o porządek Orszaku i wziąć pod uwagę, że nie my jedni będziemy na drogach. Uważajcie na siebie i ustępujcie samochodom [nie mamy z nimi szans].

Dołączcie do nas.

Po każdej Mszy św. i po zakończonym Orszaku można będzie złożyć do puszki datek na dalsze leczenie i rehabilitację Miłosza Płaczka.