20 Niedziela Zwykła - 16.08.2020

  • Zapraszam na Nieszpory o 15.30.

 

  • W poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Jacka Odrowąża, patrona Śląska. W czwartek przypada wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, w piątek św. Papieża Piusa X, a w sobotę wspomnienie NMP Królowej. Korzystajmy ze wstawiennictwa naszych Świętych Patronów.

 

  • Dziękuję Parafianom za piątkowe sprzątanie kościoła. W piątek, 14.08., po Mszy św. do sprzątania prosimy mieszkańców ulic Mickiewicza i Kochanowskiego.

 

  • Dziękuję za troskę i wsparcie Parafii i kościoła. Dzisiaj była kolekta inwestycyjna, za tydzień będzie na potrzeby Parafii.

 

  • W piątek powinna dotrzeć do nas Diecezjalna Pielgrzymka Gliwicka na Jasną Górę. I dotrze, ale w trochę innym stylu, niż co roku. Pielgrzymka odbywa się metodą sztafety, tzn., że każda grupa ma do przejścia kawałek drogi. W piątek będziemy gościć grupę czerwoną. Według organizatorów ma to być około 100 pielgrzymów, którzy dotrą do Boronowa i wracają do domu. Dlatego przyjmiemy ich serdecznie na boisku, ale bez przygotowywania większych posiłków. Niemniej serdecznie zapraszam w tym dniu chętnych do pomocy. W tym roku wszystko jest postawione na głowie, więc najbardziej możemy ich wspomóc tym, co zawsze się przydaje: naszą modlitwą.