4 Niedziela Adwentu - 22.12.2024

  • W poniedziałek o 17.00 ostatnie Roraty, o 19.30 Nabożeństwo Światła z możliwością zabrania do domu Betlejemskiego Światła Pokoju. Można je będzie zabrać również w Wigilię do 10.00.
  • We wtorek Wigilia. Msza św. będzie o 8.00. Pamiętajmy, żeby w Wigilię zachować post. To dobry dzień, żeby darować sobie zadawnione winy i zasiąść do wieczerzy wigilijnej w zgodzie. Jeśli pomodlić się, to wspólnie. Jeśli złożyć życzenia, to szczerze. Jeśli zaśpiewać kolędę, to z serca. O 20.00 wystawcie przed dom zapaloną świecę, choćby na pół godziny. Dla nas będzie to znak czekania na Pana, tym, którzy zapomnieli – być może o Nim przypomni.
  • W uroczystość Bożego Narodzenia zapraszam o północy na Pasterkę, a w ciągu dnia o 9.30 i 16.00. 0 15.00 zapraszam na Koronkę i wspólne kolędowanie.
  • W drugi dzień Świąt, w czwartek wspominamy św. Szczepana. Msze św. będą o 7.30, 9.30 i 11.00. W piątek święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. Msza św. będzie o 8.00, na jej zakończenie poświęcimy wino. Sobota to święto świętych Młodzianków, na Mszę św. o 9.00 zapraszamy najmłodszych z Rodzicami. Kolęda w tym dniu rozpocznie się o 11.00. Przyszła niedziela to Niedziela Świętej Rodziny. Msze św. będą o 7.30, 9.30 i 18.00.
  • Kancelaria będzie nieczynna do zakończenia odwiedzin kolędowych
  • Dziękuję wszystkim, którzy w piątek stawiali stajenkę, dekorowali kościół i go sprzątali. Do sprzątania kościoła w piątek o 18.00 prosimy mieszkańców ulic Liliowej, Krokusowej, Tulipanowej, Irysowej, Makowej i Przemysłowej.
  • Dziękuję za ofiary złożone dziś na Parafię. Kolekta z Pasterki przeznaczona jest na diecezjalny Fundusz Ochrony Życia, z I i II Święta oraz z przyszłej niedzieli na Parafię.
  • W Zakrystii można zakupić kalendarz parafialny na rok 2025 w cenie 10 zł.
  • Pan Darek, szef Ośrodka Borowik zaprasza w II Święto [26.12.] do Ośrodka o 19.00 na wieczór kolędowy z akordeonem i gitarą przy ognisku [gastronomia we własnym zakresie]. 27.12., również o 19.00, w świetlicy Ośrodka odbędzie się karaoke z kolędą. Czujcie się zaproszeni.
  • Dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z sakramentu Spowiedzi św., będzie możliwość:

w niedzielę: przed Mszami porannymi, 15.00 – 15.50 oraz 19.30 – 20.15

w poniedziałek: 15.30 – 16.50

we wtorek [Wigilia]: 7.15 – 7.50 i 9.00 – 10.00