Niedziela - Wszystkich Świętych - 01.11.2020

  • Jak wszystkim wiadomo dziś i w Dzień Zaduszny obowiązuje nas zakaz nawiedzania grobów naszych bliskich nie tylko na naszym Cmentarzu. Bardzo proszę o uszanowaniu tych zaleceń. W naszym kościele limit wiernych uczestniczących w nabożeństwach i Mszy św. to 40 osób. Proszę pamiętać o zachowaniu dystansu i zasłanianiu ust i nosa. Do Komunii św. proszę przystępować spokojnie, zachowując pewną odległość między sobą.
  • Zapraszam dziś na nabożeństwo za zmarłych o 14.20 – procesji na Cmentarz nie będzie.
  • Zalecki za zmarłych można składać do koszyczka na balaskach przed każdą Mszą św. Różaniec za ich dusze będzie codziennie od jutra do przyszłej niedzieli.
  • Parafialne szorowanie kościoła przesuwamy na środę, 18.11. Dziękuję za piątkowe sprzątanie naszej świątyni, w najbliższy piątek, 06.11., do sprzątania prosimy mieszkańców ulicy Batorego.
  • Przed nami I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  • Dziękuję za ofiary złożone dziś na utrzymanie Parafii. Za tydzień kolekta będzie również na ten cel.

 

Odpust za zmarłych:

1.. Ci, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę od południa niedzieli i cały poniedziałek mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować jedynie za dusze w Czyśćcu cierpiące. Można ten odpust uzyskać tylko raz w ciągu dnia.

2.. Ci, którzy od 3 listopada do końca miesiąca nawiedzą Cmentarz i pomodlą się za zmarłych choćby tylko w myśli, mogą zyskać odpust zupełny, który można ofiarować za zmarłych.

Warunki zyskania odpustu: stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii św., odmówienie Ojcze nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencjach Papieża.