Ogłoszenia

Trwamy dalej w tej dziwnej sytuacji, ale jak trzeba to trzeba. Cierpimy wszyscy, że nie możemy w pełni uczestniczyć we Mszy św., ale jesteśmy wdzięczni Panu Jezusowi, bo On zawsze jest z tymi, którzy w Niego wierzą.

Zachęcam Was do korzystania z transmisji Mszy św. i nabożeństw z naszego kościoła oraz w mediach publicznych.

Proszę Was też, i to nie tylko ze względu na epidemię, ale ze względu na Was samych, korzystajcie z sakramentu Spowiedzi św., bo nie wiemy, co przyniesie nam przyszłość. Okazja do Spowiedzi św. jest codziennie w czasie Adoracji: 8.30 – 10.00 i 15.30 – 16.30, w soboty: 15.00 – 16.30 i w niedziele: 14.30 – 16.00. Wystarczy podejść do konfesjonału i chwilę zaczekać.

Na czas obowiązywania Dekretu ks. Biskupa Msza św. w sobotę będzie o 17.00 [będzie to Msza św. sobotnia, nie niedzielna]. Niedzielne Msze św. będą o 7.00, 8.00 i 17.00. W niedziele o 16.30 będzie transmisja Gorzkich Żalów, ale bez kazania pasyjnego. Dzięki uprzejmości ks. Marcina, kazanie możecie odsłuchać na stronie parafialnej. W piątek o 17.45 transmisja Drogi Krzyżowej.

W środę obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP. Modlimy się w tym dniu za wszystkie kobiety i dziewczęta naszej Parafii. Transmisja Mszy św. będzie o 18.00

Redakcja „Gościa Niedzielnego” poinformowała, że przez najbliższe dwa tygodnie gazeta nie będzie dostarczana na Parafie. W kioskach i sklepach można kupić normalnie. „Niedziela” dotarła. „Informator Parafialny” jest w mniejszej ilości, ale podzielcie się z sąsiadami.

Dziękuję Wam wszystkim za cierpliwość i uszanowanie woli ks. Biskupa. Nie tak planowaliśmy Wielki Post, ale zazwyczaj plany Pana Boga różnią się od naszych. I to też z ufnością w Bożą Opatrzność przyjmujemy. Módlcie się za siebie wzajemnie, pomagajcie tak, jak potraficie. Żyjemy nie tylko obok siebie, ale ze sobą. Póki żyjemy.

I jeszcze jedna prośba, może się wydawać dziwna: jak przyjdziecie na Adorację to nie obwąchujcie ławek. A już za żadne skarby nie liżcie ich [poważnie!], bo to się nie tylko dzieciom zdarza. Ławki są codziennie dezynfekowane, i to by się mogło nie najlepiej skończyć.

Uważajcie na siebie i wzywajcie Najświętszą Panienkę na pomoc. Niech nam uprosi przeżywanie Wielkiej Nocy w naszym kościele.