Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa

Zbliża się uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. To już w czwartek, 11.06. Mało co jest w tym roku normalne, więc jakże inaczej, również i tę uroczystość nie jest nam dane przeżywać normalnie, czyli tak, jak do tej pory ją przeżywaliśmy. Nie będzie procesji między kościołami w Koszęcinie, a sugerowana procesja wokół kościoła – na to będziemy mieć całą Oktawę Bożego Ciała.

Chciałbym Wam zaproponować trochę inne świętowanie tej uroczystości. Głównym celem Bożego Ciała jest procesja do czterech Ołtarzy, gdzie odbywa się chwila Adoracji Najświętszego Sakramentu, wysłuchanie Ewangelii i udzielenie błogosławieństwa. Tego Wam zresztą nie muszę tłumaczyć. Jako, że procesja ulicami Parafii nie jest możliwa, a błogosławieństwo jest nam dzisiaj szczególnie potrzebne, zachęcam:

1.. do ustrojenia okien naszych domów symbolami Eucharystycznymi lub obrazami Świętych tak, żebyśmy sami sobie przypomnieli, jak wielką łaską jest dla nas Realna Obecność Zbawiciela w Postaciach Chleba i Wina, i niech to przystrojenie zostanie przez całą Oktawę Bożego Ciała

2.. do spotkania o określonej godzinie w czterech miejscach Parafii na wspólną modlitwę, trochę niżej szczegóły

3.. do modlitwy za Kościół, kapłanów, za naszą Parafię i nasze Rodziny o odnowienie i umocnienie naszej wiary – indywidualnie lub w rodzinnym gronie – o 15.30 w modlitwie Koronki do Bożego Miłosierdzia i Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa. Ta modlitwa będzie też w kościele i komu jest ciężko samemu, będzie mógł się dołączyć osobiście lub przez internet.

 

Odnośnie punktu 2:

  • Msze św. w dniu Bożego Ciała będą tak, jak były planowane: 6.30, 8.00 i 16.00. O 13.15 będzie Msza św. Trydencka.
  • Po Mszy św. o 8.00 będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła z błogosławieństwem na zakończenie.
  • Restrykcje rządowe i kościelne pozwalają na zgromadzenie do 150 osób, dlatego spotkamy się:

- o 9.30 na ul. Piaskowej przy posesji nr 51

- około 9.50 na ul. Nowej przy posesji nr 8

- około 10.10 na ul. Słowackiego przy posesji nr 1

- około 10.45 na Prądach przy posesji na ul. Ligonia 11a

 

Nie będą stawiane Ołtarze. Wystarczy miejsce, gdzie można postawić Monstrancję i pomodlić się te wszystkie modlitwy, które przypadają przy poszczególnych stacjach procesji Bożego Ciała. Zapraszam okolicznych mieszkańców Parafii na zgromadzenie się w tych miejscach na wspólną modlitwę i przyjęcie błogosławieństwa. Potem przejazd Najświętszego Sakramentu na miejsce następnego zgromadzenia.

Jest to oczywiście zaproszenie, nie nakaz. Tych, którzy przyjdą, proszę o założenie maseczek i trzymanie bezpiecznego dystansu.

W czasie Oktawy Bożego Ciała procesje będą codziennie po Mszy św., w niedzielę po Sumie [9.30].