Boże Narodzenie 2016

Wszystkim Parafianom i Gościom życzę pobożnego i radosnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boży Syn błogosławi nam i obdarzy pokojem i nadzieją.

 

W II Święto, św. Szczepana, Msze św. będą jak w niedzielę [7.30, 9.30 i 16.00].

 

We wtorek obchodzimy święto Jana, Apostoła i Ewangelisty. Na zakończenie Mszy św. zostanie poświęcone wino.

 

W środę wspominamy św. Młodzianków, chłopców zabitych na rozkaz Heroda. Msza św. w intencji dzieci i ich Rodziców oraz Matek oczekujących dziecka będzie o 9.00.

 

Po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.

 

W piątek przypada uroczystość Świętej Rodziny.

 

W sobotę wspominamy św. papieża Sylwestra. Msza św. na zakończenie roku 2016 będzie o 16.00. To nie będzie Msza św. z niedzieli.

 

Dziękuję Parafianom, którzy stroili naszą świątynię na Święta i tym, którzy w czwartek ją sprzątali. W sobotę, 31.12., prosimy do sprzątania mieszkańców Prądów, z ul. Ligonia – numery parzyste.

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, pierwszy dzień nowego roku. Msze św. będą o 9.00, 10.30 i 16.00.

 

Od środy rozpoczynamy odwiedziny kolędowe. Wszystkich, którzy otworzą drzwi swoich domów, nawiedzimy z błogosławieństwem Pana Jezusa. Ofiary złożone z okazji kolędy będą w tym roku przeznaczone na inwestycje związane z renowacją zabytków wewnątrz świątyni.

 

Dziękuję za ofiary złożone na Pasterce na Fundusz Obrony Życia Diecezji Gliwickiej, jak również za Waszą ofiarność na dokończenie prac przy organach. W II Święto i nowy rok kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby Parafii.

 

Tych, którzy chcieliby Nowy Rok powitać modlitwą, zapraszam serdecznie do kościoła. Będzie otwarty od 23.30 do 00.30.

 

Kancelaria Parafialna będzie nieczynna do niedzieli, 08.01.