Wniebowstąpienia Pana Jezusa 28.05.2017

Wniebowstąpienia Pana Jezusa 28.05.2017

Przed nami ostatnie nabożeństwa majowe. Dziękuję wszystkim, którzy mieli czas i ochotę na wspólną modlitwę. W czerwcu będziemy odmawiać litanię do NSPJ: w dni powszednie po Mszy św., w soboty o 16.15, w niedziele po Sumie.

 

W czwartek po Mszy św. będzie spotkanie III Zakonu św. Franciszka.

 

W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: I Czwartek, Piątek i Sobota czerwca. Zapraszam do sakramentu Spowiedzi św.: w czwartek od 16.30 zapraszam dzieci i młodzież szkolną, również dzieci komunijne. W piątek Spowiedź św. będzie od 17.00. Odwiedziny chorych będą w piątek po rannej Mszy św.

 

Dzieci i młodzież szkolna uczestniczy w piątkowej Mszy św. Po niej odbędzie się w salce spotkanie uczniów klas I gimnazjum.

 

W sobotę, o 8.00, zapraszam na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej. Po niej nabożeństwo I-Sobotnie.

 

Również w sobotę, w Katedrze w Gliwicach o 9.30, będą udzielane święcenia kapłańskie. Módlmy się za nowych księży.

 

Zbiórka Ministrantów będzie w sobotę o 10.00, Dzieci Maryi o 10.30.

 

Przyszła niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Będziemy gościć ks. Jarosława Wiśniewskiego, proboszcza z Olszyny. Wygłosi słowo Boże i poprosi nas o pomoc w dokończeniu budowy kościoła.

 

Dziękujemy Parafianom, którzy w sobotę sprzątali kościół. Tym razem sprzątanie będzie w piątek po Mszy św. wieczornej. Prosimy mieszkańców ul. Mańki od 15 do końca.

 

Dziękuję za ofiary złożone dziś na kolektę inwestycyjną. Za tydzień przed kościołem będzie zbiórka na Świątynię Bożej Opatrzności.

 

Brak wolnych intencji w czerwcu, lipcu i sierpniu.

 

W przyszłą niedzielę, 04.06., na terenie naszej Szkoły, w godzinach 15.00 – 19.00, odbędzie się Festyn Rodzinny, na który zaprasza Rada Rodziców, Uczniowie i Pracownicy Zespołu Szkół.

 

Zapowiedzi przedślubne:

 

Krzysztof KANDZIA, Koszęcin, kawaler

Karolina GOROL, Piasek, panna zap. II

 

Piotr DŁUGAJ, Woźniki, kawaler

Klaudia GAJDA, Prądy, panna zap. I