Ogłoszenia: 10.05.2020

  • Jak sami widzicie, nic nie zmieniło się w podejściu do katolików pragnących uczestnictwa we Mszy św. trochę normalniej, niż do tej pory. Z każdej strony padają słowa mądre, wyważone i pełne przestróg, trudno jednak doszukać się w nich odpowiedzi, co będzie dalej z praktykowaniem naszej wiarą. Bo wiara rośnie wtedy, kiedy się nią człowiek dzieli. Daliśmy się zapakować w media i internet, co wcale nie musi być złe. Św. Paweł pisze, że wiara rodzi się ze słuchania. Ale jak się już urodzi, to potrzebuje pokarmu, a nie tylko gadania. Zastanawiam się, ilu wiernych wróci do kościołów po zdjęciu tych wszystkich niewygodnych restrykcji. Bo kiedyś to w końcu musi nastąpić. Komu będziemy mogli podziękować za puste kościoły? Prośmy Boga, żeby przymnożył nam wiary. Dla tych, którzy Pana Jezusa nie chcą – nic nie uprosimy. Ale módlmy się za siebie wzajemnie, żebyśmy nie zamienili żywej wiary w jakąś podróbkę, która doprowadzi nas do szczęścia, ale nie wiecznego.

 

  • Bardzo proszę o uszanowanie limitu obecności wiernych na Mszy św. i Adoracji. Takim sprawdzianem będzie środa, dzień Matki Bożej z Fatimy. O 17.15 pomodlimy się Różaniec, o 18.00 będzie Msza św. za Róże Różańcowe. Procesji nie będzie, zmiana tajemnic tak.

 

  • W poniedziałek o 17.15 odmówimy Różaniec za Chorych i ich bliskich.

 

  • W tym tygodniu przypada w czwartek święto św. Macieja, Apostoła, zaś w sobotę rocznica poświęcenia Katedry w Gliwicach.

 

  • Dziękuję mieszkańcom ul. Dworcowej 1-7 za piątkowe sprzątanie kościoła. W najbliższy piątek po Mszy św. wieczornej prosimy mieszkańców ul. Dworcowej od 8 do końca.

 

  • Dziękuję Wam za wszystkie modlitwy, słowa wsparcia i wpłaty przelane na konto parafialne. O modlitwę dalej proszę.

 

  • Dziś o 13.15 będzie odprawiona Msza św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego czyli Trydencka. Bardzo bym chciał, żeby na stałe wróciła do naszego kościoła, choć tu niewiele ode mnie zależy. Jeżeli będzie odprawiana, będziecie o tym wcześniej poinformowani.