Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej - 16.06.2019

Zapraszam dziś na Koronkę do Trójcy Świętej o 15.15.

 

W poniedziałek o 17.00 odczytamy zalecki za zmarłych i pomodlimy się za nich Różaniec, a o 18.00 będzie Msza św. w intencji zbawienia ich dusz.

 

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa czyli Boże Ciało. Msze św. będą o 7.00, 11.00 i 16.00. Około 8.45 z kościoła na Górce wyruszy Procesja Eucharystyczna do naszego kościoła. Proszę o przygotowanie ołtarzy Bożego Ciała i ozdobienie domów nie tylko na trasie Procesji. Dzieci komunijne zapraszam w strojach komunijnych, a młodsze dzieci proszę o sypanie kwiatów przed Najświętszym Sakramentem. Zapraszam również sztandary. Kancelaria w tym dniu będzie nieczynna.

 

W dni Oktawy Bożego Ciała Litanię do NSPJ będziemy odmawiać po Mszy św., a po niej pójdziemy z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła, w niedzielę po Sumie. W te dni również proszę małe dzieci o sypanie kwiatków.

 

W środę dzieci i młodzież szkolna kończy kolejny rok nauki. Pamiętamy o nich w naszej modlitwie i życzymy dobrego wakacyjnego wypoczynku.

 

Dziękuję za sobotnie sprzątanie kościoła. W tym tygodniu do sprzątania prosimy w sobotę o 8.00 mieszkańców z ul. ks. Damrota i Chopina, a w sobotę, 29.06., z ul. Mańki 1-14.

 

Dziękuję Wam za ofiary złożone dziś na prace przy kościele i cmentarzu. W przyszłą niedzielę kolekta będzie na bieżące potrzeby Parafii.

 

W czwartek, 20.06., o 19.30 w Domu Kultury odbędzie się spektakl Kościółek, oparty na legendzie o powstaniu naszego kościoła. Szczegóły w gablotce.

 

Wolna intencja: Sierpień: 21 (śr) – 7.00