28 Niedziela Zwykła - 14.10.2018

28 Niedziela Zwykła - 14.10.2018

Przeżywamy dziś kolejny Dzień Papieski. Po Mszy św. przed kościołem można do puszek złożyć datek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

Dziś Odpust obchodzi Parafia w Miotku, za tydzień w Drutarni.

 

Zapraszam Was na Różaniec dziś o 15.15, na Prądach o 18.00. W dni tygodni Różaniec modlimy się po Mszy św. Zachęcam do wspólnej modlitwy, zwłaszcza dzieci i młodych. To nie boli.

 

W poniedziałek Msza św. będzie wyjątkowo rano o 7.00, po niej Różaniec. Wieczornej Mszy św. nie będzie. Za to w środę Msza św. będzie o 17.00.

 

We wtorek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, księżnej, głównej Patronki całego Śląska. Różaniec ofiarujemy jako dziękczynienie za posługę św. Jana Pawła II.

 

W czwartek przypada św. Łukasza, Ewangelisty. To Patron lekarzy i malarzy. W tym dniu Msza św. i Różaniec będzie w intencji wszystkich pracowników Służby Zdrowia.

 

Dziękuję Parafianom sprzątającym kościół. W sobotę do sprzątania kościoła poprosimy mieszkańców ulicy Piaskowej 1-39.

 

Dziękuję za ofiary złożone dziś na bieżące i planowane prace przy kościele. Przyszła niedziela to Niedziela Misyjna, rozpoczyna Tydzień Modlitw w intencji Misji, Misjonarzy i tych, do których zostali posłani. Kolekta za tydzień przeznaczona będzie na Misje.

 

W przyszłą niedzielę nie będzie Różańca na Prądach, natomiast po Mszy św. o 16.00 zapraszam na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

 

Z powodu nieobecności Proboszcza [rekolekcje kapłańskie – i bardzo proszę o modlitwę] Kancelaria w tym tygodniu będzie nieczynna.

 

Nasze Parafialne Rekolekcje odbędą się w dniach 25-28.10. Poprowadzi je o. Dominik, Oblat z Kokotka.